USD: 0,00
EURO: 0,00
GBP: 0,00

RESMİ İLAN YYN-002943 (10.11.2020)

RESMİ İLAN YYN-002943 (10.11.2020)

T.C.
ISPARTA
1. İCRA DAİRESİ

2019/436 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri Isparta İl, Merkez İlçe, 135 Ada, 418 Parsel, ALİKÖY Mahalle/Köy, DEĞİRMEN ÜSTÜ Mevkii, Isparta ili Aliköy değirmen üstü mevkii , 135 ada 418 parsel tarla olan 7.755,79 m2 olup tarla olan taşınmaz, etrafı şahıs arazilerle çevrili , sulu tarım arazisi olup keşif anında hububat anızı olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın eğimi %0-2 düz ve düze yakın eğilmi olup toprak yapısı itirabiyle kumlu tınlı bir yapıya sahip organik maddece yüksek seviyededir. Taşınmaz DSİ ve toprak su tarafından yapılan sulama kanalı ile sulanmaktadır. Taşınmaz Isparta- Eğirdir Karayoluna yaklaşık 50 metre . Taki konutlarına 750 m mesafede olduğundan bu parsele değer artışı uygulandığı bilirkişi raporunda tespit edilmiştir.
Adresi ısparta aliköy değirmen üstü mevki 135 ada 418 parsel
Yüzölçümü 7.755,79 m2
Arsa Payı TAM
İmar Durumu : Belediye alt yapı hizmetlerinden faydalanmamaktadır.Eğirdir -ısparta içme suyu hattıbulunmaktadır.
Kıymeti 310.231,60 TL
KDV Oranı %18
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydındaki gibidir.(taşınmaz üzerinde Isparta il gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün bu parsel büyük ova koruma alanındadır şerhi vardır)
1. Satış Günü 06/01/2021 günü 11:00 – 11:05 arası
2. Satış Günü 02/02/2021 günü 11:00 – 11:05 arası
Satış Yeri : KUTLUBEY MAH. ÖĞRETMEN EVİ KARŞISI ESKİ ADLİYE ZEMİN KAT İHALE SALONU ISPARTA –
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/436 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/11/2020