USD: 0,00
EURO: 0,00
GBP: 0,00

RESMİ İLAN Vİ.NO: 236 (12.03.2018)

RESMİ İLAN Vİ.NO: 236 (12.03.2018)

T.C.

ISPARTA

  1. İCRA DAİRESİ

2017/237 TLMT.

 

 

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : IISPARTA MERKEZ KEPECİ MAHALLESİ 2070 ADA 169 PARSELDE KAYITLI 609,94 M2 YÜZÖLÇÜMLÜ ARSA ANA TAŞINMAZ NİTELİKLİ ZEMİN KAT 5 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM MESKEN CİNSİ TAŞINMAZ SATIŞA ÇIKARILMIŞTIR. Parsel üzerinde 1 adet apartman bulunmaktadır. Mevcut projeye göre; zemin kat-daire 5= brüt 26,00 m2 yüzölçümlü, 1 oturma odası, banyo ve küçük balkondan ibarettir. Oturma odası içinde mutfak, banyo içinde wc ve lavabo bulunmaktadır. Apart dairedir. Mevcut dairede proje dışı tadilat yapılmıştır. Bodrum katta bulunan depo 23,00 m2 yüzölçümlü olup daireye çevrilmiştir, boş durumdadır. kat irtifakı, doğalgaz yakıtlı, bireysel kombili, kaloriferli, asansörü yok,2 cepheli, ön cephe yola bakmaktadır. Otoparklı, çatılı, çevresinde market, okul, kapalı spor salonu ve cami bulunmakta, imar planı sınırı içinde olup meskun konut alanında kalmaktadır. Ayrık nizam 3 kat yapı müsaadelidir. Betonarme karkas yapı, yaklaşık 4 yıllık binadır. 09/04/2012 tarihli yapı ruhsatı, 18/06/2013 tarihli yapı kullanma izin (iskan) belgesi mevcuttur. 1. derece deprem bölgesindedir, yapı denetim uygulanmıştır, alt yapı hizmetlerinde yararlanmakta, şehir merkezine (kaymakkapı meydanı) ortalama 500 mt uzaklıktadır.

Adresi                          : Kepeci Mahallesi 1223 Sokak Bey Apart Zemin Kat Daire 5 ISPARTA

İmar Durumu             : Dosyasında mevcuttur.

Kıymeti                        : 150.827,24 TL

KDV Oranı                 : %1

Kaydındaki Şerhler    : Tapu kaydı gibidir.

  1. Satış Günü : 08/05/2018 günü 10:00 – 10:10 arası
  2. Satış Günü : 05/06/2018 günü 10:00 – 10:10 arası

Satış Yeri                      : KUTLUBEY MAHALLESİ ÖĞRETMENEVİ KARŞISI ESKİ ADLİYE

BİNASI ZEMİN KAT İCRA DAİRELERİ İHALE SALONU(YEMEKHANE)ISPARTA

———————————————————————————————————————–

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

 

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/237 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/03/2018

 

 

Arife SARI

İcra Müdür Yardımcısı

96365