USD: 0,00
EURO: 0,00
GBP: 0,00

RESMİ İLAN Vİ.NO: 1211 (12.12.2018)

RESMİ İLAN Vİ.NO: 1211 (12.12.2018)

T.C.

ISPARTA

  1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/16 SATIŞ

 

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Isparta İl, Merkez İlçe, 5724 Ada, 1 Parsel, YAYLA Mahalle/Köy, BİLAL KAHVESİ YOLU MEVKİİ , Taşınmaz Isparta Bağlar mahallesi 2793 sokak no:8 adresindedir. taşınmaz köşe parsel olup üzerinde tek katlı yığma ile doğu cepheye bakan arka tarafında tek katlı yığma müştemilat bulunmaktadır. tapu kaydının muhtesat ilgilerinde A NOLU EVİN ÇİÇEK KÖRÜK e ait olduğu belirtilmiştir. taşınmaz üzerinde tek katlı yığma evin kuzey cephesi 2794 sokağa, batı cephesi 2793 sokağa bakmaktadır evin girişi batı cephedendir ve giriş kapısı demir doğramalıdır. çatısı ahşap oturtma çatı üzeri marsilya kiremitle kaplıdır. binanın dış cephesi sıvalı ve boyalı olup pencereleri plastik doğramalıdır ısınma doğalgaz ile sağlanmaktadır bina yaklaşık 50 yıllıktır. yüzölçümü 87 m2 dir. belediye alt yapı hizmetlerinden yararlanmakta şehir merkezine 3 km mesafededir.

Yüzölçümü                  : 149,4 m2

İmar Durumu             : İMAR PLANI İÇİNDE İSKAN SAHASINDA İMAR YOLUNA TERKİ BULUNMAKTADIR AYRIK NİZAM ÜÇ KAT, ZEMİN %40 YAPILAŞMA ŞARTLARINA TABİDİR.

Kıymeti                        : 171.096,00 TL

KDV Oranı                 : %18

Kaydındaki Şerhler    : Diğer : TAPU KAYDINDAKİ GİBİDİR.

  1. Satış Günü : 16/01/2019 günü 14:30 – 14:40 arası
  2. Satış Günü : 18/02/2019 günü 14:30 – 14:40 arası

Satış Yeri                      : Isparta Adliyesi Sulh Hukuk Mahkemeleri Yazı işleri müdürlüğü odası –

———————————————————————————————————————–

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/16 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/12/2018

 

 

Özlem İRŞİ

Satış Memuru

62107