USD: 0,00
EURO: 0,00
GBP: 0,00

RESMİ İLAN Vİ.NO: 1081 (07.11.2018)

RESMİ İLAN Vİ.NO: 1081 (07.11.2018)

T.C.

ISPARTA

  1. İCRA DAİRESİ

2017/377 TLMT.

 

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN Özellikleri : ISPARTA MERKEZ EMRE MAHALLESİ 1681 ADA 9 PARSELDE KAYITLI 7.147,67 M2 YÜZÖLÇÜMLÜ A VE B BLOK 6 KATLI C, D VE E BLOK 7 KATLI BETONARME MESKEN VE ARSASI ANA TAŞINMAZ NİTELİKLİ D BLOK 4. KAT 14 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM MESKEN CİNSİ TAŞINMAZ SATIŞA ÇIKARILMIŞTIR. Taşınmaz bina betoarme, karkas ve çerçeveli sistem yapı tarzında, yığma tuğla duvarlı, asansörlü, otoparklı olarak inşa edilmiştir. Isparta Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünde bulunan proje dosyasında, binanın yapı ruhsatı 08/10/2012 tarihi ve 198 sayılı olduğu tespit edilmiş, yapının, yapı kullanma izin belgesi 10/07/2015 Gün ve 174 Sayılı ile alınmıştır. Değerlemeye konu mesken,III-B grubu yapı cinsi, dört oda, salon, mutfak (dolapları mevcut), (banyo-wc), wc-lavabo, kiler, giriş holü ve 2 balkon ve Isparta Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğüne verilmiş olan İnşaat Ruhsat Beyanemesinde brüt yaklaşık 153 m2’dir. Eklenti olarak D-14 Nolu depo bulunmaktadır. Döşeme kaplamaları; salon ve odalarda laminat, diğer mahallerde seramik, duvar kaplamaları ıslak hacimlerde fayans, diğer mahallerde alçı üzeri plastik boyadır. Pencere doğramaları PVC, iç kapılar ise balon kapı şeklinde imal edilmiştir. Mutfağında ahşap mutfak dolapları ve yemek hazırlama ünitesi mevcuttur. Banyosunda duş kabini ve alafranga tuvalet ve ayrıca WC’de hela taşı ve lavabo mevcuttur. Dairenin ebeveyn banyosu bulunmaktadır. Daire giriş kapısı çelik, balkonlarda karartılmış alüminyum korkuluk mevcuttur. Dairede ısıtma kombili kaloriferle sağlanmaktadır. Bağımsız Bölümde doğalgaz kullanılmaktadır. Elektrik ve suyu mevcut olan mesken belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz şehir merkezine, pazarlara, alışveriş merkezlerine yakınlığı dikkate alınarak mevcut piyasa koşullarında satıma geleceği kanaatine varılmıştır.

Adresi                          : Merkez İlçe Emre Mahallesi 3856 Sokak Ayad Sitesi D Blok Dördüncü

Kat 14 Nolu Bağımsız Bölüm Merkez / ISPARTA

Yüzölçümü                  : 7.147,67 m2

İmar Durumu             : Dosyasında mevcuttur.

Kıymeti                        : 350.000,00 TL

KDV Oranı                 : %18

Kaydındaki Şerhler    : Tapu kaydı gibidir.

  1. Satış Günü : 03/01/2019 günü 10:00 – 10:10 arası
  2. Satış Günü : 30/01/2019 günü 10:00 – 10:10 arası

Satış Yeri                      : KUTLUBEY MAHALLESİ ÖĞRETMENEVİ KARŞISI ESKİ ADLİYE

BİNASI ZEMİN KAT İCRA DAİRELERİ İHALE SALONU ISPARTA

———————————————————————————————————————–

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Alıcıya yapılacak ihtarda verilen süre içerisin de ihaleden kaynaklanan Damga Vergisi , KDV ve tapu alım harcını yatırmadığı taktirde resen İİK nun 133. Maddesi uyarınca ihalenin iptaline karar verilecektir. İhaleden kaynaklanan Tellâliye resmi, tapu satım harcı satış bedelinden ödenir. Taşınmazın aynından doğan vergi borcu yönünden ise takibin ipoteğin paraya çevrilmesi yolu ile başlatılan takip olduğundan ihale bedelinin dosya alacağını karşılamaması durumunda 7101 sayılı kanunla değişikliğe gidilen İ.İ.K 206. Madde ve 6183 sayılı AATUHK’nun 21/2 maddesi dikkate alınacaktır. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/377 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/11/2018

 

Arife SARI

İcra Müdür Yardımcısı

96365