USD: 0,00
EURO: 0,00
GBP: 0,00

Öğretmenlik Meslek Kanunu Çıkarılsın!

Öğretmenlik Meslek Kanunu Çıkarılsın!

Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Ali Balaban, Öğretmenlik Meslek Kanunun bir an önce TBMM’de görüşülerek yürürlüğe konmasını istedi ve konuyla ilgili sendika olarak imza kampanyası başlattıklarını söyledi.

 

Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Ali Balaban, yaptığı açıklamada; “Bilindiği üzere Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun çıkarılacağı bilgisi 23 Ekim 2018 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen 2023 Eğitim Vizyon Tanıtım Toplantısı’nda kamuoyuna duyurulmuştu.

Ancak aradan geçen sürede bir adım atılmış değildir. “Öğretmenlik Meslek Kanunu” bir an önce TBMM nezdinde görüşülerek yürürlüğe konulmalıdır.

Bu kanun Öğretmenlerimiz için “olmazsa olmaz” niteliğinde bir kanundur.

Mevcut hak ve kazanımlarımız baki kalmak şartıyla, öğretmenlik mesleğinin saygınlığını artıran ve mesleğin statüsünü sağlam bir zemine kavuşturacak yasal düzenlemenin bir an önce hayata geçirilmesi için imza kampanyası başlatıyoruz.

12-25 Kasım 2020 tarihleri arasında Türkiye çapında herkesin katılabileceği imza kampanyamızda toplanan dilekçe ve imzalar 26 Kasım 2020 tarihinde bir basın açıklaması ile Milli Eğitim Bakanlığına gönderilecektir.

Bütün meslektaşlarımızı kampanyamıza destek vermeye davet ediyoruz” dedi. HABER MERKEZİ