USD: 0,00
EURO: 0,00
GBP: 0,00

Liman ve havuz inşaatını incelediler

Liman ve havuz inşaatını incelediler

Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök’ün gayretleri ile Eğirdir’e kazandırılan yatırımların inşaatları tüm hızıyla sürüyor.

Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik ve Başkan Veli Gök ilk olarak Eğirdir Limanında devam eden inşaat alanında incelemelerde bulundu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından Eğirdir limanı sil baştan yapılıyor. Yaklaşık 2 Milyonluk yatırımla Eğirdir Limanında,  Balıkçı Barınağı Rıhtım ve Mendirek Onarımları Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılıyor. Yenileme çalışmaları çerçevesinde ana mendireğin 340 metrelik kısmının anroşman onarımı, tali mendireğin 170 metrelik kısmının anroşman onarımı, 196 metre rıhtım yapımı, 30 metre genişliğinde çekek yeri yapımı inşaatı tüm hızıyla sürüyor.

Liman mevkiinde incelemelerini tamamlayan Kaymakam Adem Çelik ve Başkan Veli Gök daha sonra Yeni Mahallede göl manzaralı olarak inşaatı devam eden ve yaklaşık 3 Milyon liraya mal olacak Yarı Olimpik Yüzme Havuzu inşaatı alanını gezdiler.

 

Mülkiyeti Eğirdir Belediyesine ait Yeni Mahalle 14 ada, 39-40 parsel üzerine, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı katkılarıyla inşaatı devam eden  ‘Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’  30×40 metre ebatlarında kapalı alan oluşturularak içerisinde soyunma kabinleri, WC, giriş holü bulunacak. Tesis çocuklar, gençler, bay-bayanlar ve tüm yaş gruplarına hizmet edecek. Kaymakam Adem Çelik ve Başkan Veli Gök havuzun yapımı ile ilgili yetkililerden teknik bilgiler alarak görüş alış verişinde bulundular. HABER MERKEZİ