USD: 0,00
EURO: 0,00
GBP: 0,00

Havalimanında  253 oy kullanıldı

Havalimanında 253 oy kullanıldı

24 Haziran Seçimleri için gurbetçiler sandık başına gitmeye devam ediyor.

Süleyman Demirel Havalimanı’nda da sandık yoğunluğu dikkat çekiyor. 7 Haziran’da başlayan oy kullanma işleminde bugüne kadar 253 gurbetçi oyunu kullandı. Bu sayının Pazar gününe kadar 500’ü bulması bekleniyor.

 

SANDIĞI BAYRAMDA DA

YALNIZ BIRAKMADILAR

24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimleri öncesinde yurt dışında yaşayan gurbetçi vatandaşların tatil amacıyla geldikleri Türkiye’deki hudut kapılarında oy kullanma işlemleri Ramazan Bayramı’nda da tüm hızıyla sürdü. Isparta Süleyman Demirel Havalimanında da kurulan sandıkta süren oy kullanma işlemleri için görev yapan sandık kurulu başkan ve partili üyeler, herkes bayram yaparken görevlerinin başından ayrılmadılar.

ÜÇ VARDİYA HALİNDE

ÇALIŞIYORLAR

Her gün sabah saat 08.00 ile 16.00, 16.00 ile 24.00 ve 24.00 ile 08.00 aralıklarında toplam 3 vardiya halinde kesintisiz 24 saat görev yapılan A – 1 nolu sandığın başında 1sandık başkanı, 1sandık başkan yardımcısı ve 1’er de Siyasi Partilerin temsilcileri gurbetçi vatandaşların güvenli bir şekilde oy kullanmaları için çalışıyor.

HAVALİMANINDAKİ SANDIK

SAYISI 1’E DÜŞÜRÜLDÜ

Öte yandan, konu ile ilgili olarak edinilen bilgilere göre; Yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı seçmenlerin, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için Süleyman Demirel Havalimanında oy verme işlemlerinin başladığı 7 Haziran tarihinde Havalimanına ilk etapta A, B ve C Rumuzlu 3 adet sandık kurulmuştu. Ancak, oy kullanma işleminin fazla olması nedeniyle Havalimanında 1 sandık kurulunun yeterli olduğuna karar verilerek diğer iki sandık kaldırıldı.

OY VERME İŞLEMİ 24 HAZİRAN’A

KADAR DEVAM EDECEK

Yurt dışında yaşayan, seçmen kütüğüne kayıtlı kişiler, pasaport ve kimliklerini ibraz etmelerinin ardından oylarını kullanabiliyorlar. Oy verme işlemi tatil günleri dahil 24 saat süre ile devam edecek ve 24 Haziran Pazar günü saat 17.00’de sona erecek.