USD: 0,00
EURO: 0,00
GBP: 0,00

Gençlerden Geleceğe Mektup Yarışması Tanıtımları

Gençlerden Geleceğe Mektup Yarışması Tanıtımları

Isparta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi, Gençlerden Geleceğe Mektup Yarışması tanıtımlarını Isparta il merkezindeki okullarda yapmaya devam ediyor.

Gençlik Merkezi Liderleri ve Aday Gençlik Liderleriyle birlikte gerçekleştirdikleri Gençlerden Geleceğe Mektup Yarışması tanıtımları ortaokul ve lise düzeyindeki okullarda gerçekleştirdiler. Gün boyunca yaptıkları tanıtım faaliyetlerinde gençlere Gençlik Merkezi etkinlikleri hakkında detaylı bilgiler verdiler.

 

Gençlerden Geleceğe Mektup

 

Cumhuriyetimizin 100. Yılını konu alan mektupların yazılabileceği yarışma ‘Gençlerden Geleceğe Mektup 2023’ sloganıyla düzenleniyor.

Yarışma Başvurusu yapacak olan Gençlerden Geleceğe Mektup Yarışmasına başvurular sadece elektronik ortam üzerinden yapılacaktır. Bu imkâna sahip olmayan kişiler ise yazdıkları mektupları bulundukları illerdeki gençlik merkezine teslim edecek veya gençlik merkezinde mektup yazacak ve mektuplar gençlik merkezi görevlileri tarafından sisteme yüklenecektir. Mektupların elden teslim alındığı durumlarda ise gençlik merkezi görevlileri, mektuba ait her türlü hakkın Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devredildiği anlamına gelen Muvafakat nameyi ıslak imza ile mektup sahiplerine (18 ve üzeri yaşta ise) veya velilerine (18 yaşından küçükse) imzalatacaktır.
Yarışma başvuruları (mektup yazma işlemleri) 1 Ocak- 31 Mart  tarihleri arasında yapılacaktır. 15 Mart  tarihinde  il sonuçları açıklanarak her kategorideki en iyi ilk üç mektup bu tarihe kadar 15 Mart da  İl Müdürlükleri tarafından Genel Müdürlüğe gönderilecektir.
15 Nisan  tarihinde Genel Müdürlük Türkiye derecesi sonuçlarını açıklayacak.
Gençlerden Geleceğe Mektup Yarışması Değerlendirmesi ise şu şekilde yapılacak Yarışma Amacının Özümsenmesi ve İçtenlik Mektubun yarışma amacına uygun olup olmadığı, amacının doğru bir şekilde anlaşılıp anlaşılmadığı, yarışmacının duygu ve düşüncelerini doğru bir şekilde ortaya koyup koymadığı 60 puan alacak. Dilbilgisi, Türkçeyi Kullanma ve Sadelik
Kelime hataları, anlatım bozukluğu, uygunsuz benzetme ve ifadelerin bulunup bulunmadığı ve yazının akıcı bir dille anlatılıp anlatılmadığı, mektup formatına uygun olup olmadığı, yarışma konusuyla ilgili gereksiz detay ve açıklamalara yer verilip verilmediği den 40 puan alacak.