USD: 5,76
EURO: 6,38
GBP: 7,05

En uzun Caddeye  ‘Devlet Bahçeli’ ismi

En uzun Caddeye ‘Devlet Bahçeli’ ismi

 

Belediye Meclisi, MHP’li tüm meclis üyeleri tarafından MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin isminin Süleyman Demirel Bulvarı ile Muzaffer Sinop Bulvarını birbirine bağlayan 202 cadde üzerindeki bulvara verilmesini teklifini oy birliği ile gündeme aldı.

 

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin ismi Isparta’nın en uzun caddesine verilecek.

Belediye Meclisi’nin Ağustos ayı olağan toplantıları dün itibariyle başladı. Dün saat 14.00’te Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ın başkanlığında başlayan toplantıda gündemdeki maddeler görüşülerek ilgili komisyonlara havale edildi.

TEMMUZ AYINDA

TOPLANTI OLMAYINCA…

Belediye Meclisi, kanun gereği yılda bir ay toplantı yapmıyor ve izin kullanıyor. Bilindiği gibi meclis, bu hakkını da geçtiğimiz Temmuz ayında kullanmış ve toplantı yapmamıştı. Temmuz ayını izinli geçiren Belediye Meclisinin Ağustos ayı gündemi de bir hayli yoğun oldu. Normalde her ay 8 ila 10 gündem maddesi ile toplanan meclis, Ağustos ayında 14 gündem maddesiyle toplandı. Bu gündem maddelerine verilen önergelerle iki gündem maddesi daha ilave edildi ve meclisin karara bağlaması gereken madde sayısı 16’ya yükseldi.

14 OLAN GÜNDEM

SAYISI 16’YA YÜKSELDİ

Belediye ve Meclis Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, dünkü toplantıda gündemdeki maddeleri tek tek okuyarak ilgili komisyonlara havalesini meclis üyelerinin onayına sundu ve maddeler oy birliği ile komisyonlara havale edildi. 14 gündem maddesinin okunmasının ardından söz alan Belediye Meclisinin MHP’li üyesi Oğuzhan Göker, Meclisin tüm MHP’li üyelerinin imzasını taşıyan bir önerge olduğunu ve bu önergenin gündeme ilave edilmesini istedi.

  1. CADDEYE DEVLET

BAHÇELİ’NİN İSMİ VERİLECEK

Belediye Meclis Üyesi Göker, önergesinde; “Milliyetçi Hareket Partisi’nin tüm meclis üyelerinin imzasıyla meclis başkanlığına sunduğumuz bir önergemiz var. Türk siyasetine yıllarca hizmet etmiş, ülkemizde başbakan yardımcılığı yapmış, 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasındaki devlet adamı duruşu, millet ve devletten yana aldığı tavırla taraflı, tarafsız herkes tarafından takdir görmüş olan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin isminin Süleyman Demirel Bulvarı ile Muzaffer Sinop Bulvarını birbirine bağlayan 202 cadde üzerindeki bulvara verilmesini teklif ediyor ve konunun gündeme alınmasını talep ediyoruz” dedi.

OY BİRLİĞİ İLE GÜNDEME ALINDI

Söz konusu teklif, daha sonra Belediye ve Meclis Başkanı Yusuf Ziya Günaydın tarafından meclis üyelerinin onayına sunuldu ve önerge oy birliği ile gündeme alınarak İsim Komisyonuna havale edildi. Komisyon, önümüzdeki Cuma gününe kadar bu konuda bir rapor hazırlayıp meclise sunacak.

Bilindiği gibi, söz konusu cadde, İstanbul Caddesi Emniyet Müdürlüğü kavşağından başlayıp Işıkkent Mahallesi Gökkubbe Fuar Merkezinin altındaki kavşağa kadar uzanıyor. Cadde yaklaşık 8 km. uzunluğunda.