USD: 0,00
EURO: 0,00
GBP: 0,00

‘Ekonominin Lokomotifi’ Salgından En Az Etkilendi

‘Ekonominin Lokomotifi’ Salgından En Az Etkilendi

Köyden kente göçün artmasıyla birlikte inşaat sektöründe son yıllarda kayda değer bir yoğunluk oldu. 11 aydır süregelen Pandeminin etkisi ve alınan tedbirler kapsamında birçok işyeri kepenk kapatsa da inşaat sektörü bu kısıtlamaların dışında kaldı.

 

Köyden kente göçün artmasıyla birlikte inşaat sektöründe son yıllarda kayda değer bir yoğunluk yaşanıyor. Birçok sektör pandemiden olumsuz etkilenirken, en az etkilenen sektör yine inşaat sektörü oldu. 11 aydır süregelen Pandeminin etkisi ve alınan tedbirler kapsamında birçok işyeri kepenk kapatsa da inşaat sektörü bu kısıtlamaların dışında kaldı.

1980 yılından bu yana inşaat ve yapı malzemeleri üzerine faaliyet gösteren Altın Yapı İnşaat Şirketi yöneticisi ilhan Esas, sektörün şuan ki durumu, işleyişi ve yapı malzemeleri hakkında önemli bilgiler verdi. Köklü bir şirket olmakla birlikte kaliteden ödün vermeden 41 yıldır her türlü inşaat malzemesi; temiz ve pis su tesisatı, oluk sistemleri, drenaj boruları ile birlikte A’dan Z’ye evlerin tüm sıhhi tesisat işlerinde hizmet verdiklerini söyleyen Esas, 50 fabrikayla çalıştıklarını, bu yüzden ürün ve marka yelpazesinin çok geniş olduğunu belirtti.

Dönem dönem bu kadar çeşitten ötürü ‘hangi marka daha iyi?’ sorularıyla karşılaştıklarını belirten Esas, ihtiyaç ve bütçeye göre en uygun ürüne müşterilerini yönlendirdiklerini söyledi.

Pandemi sürecinde inşaat sektörünün çok fazla etkilenmediğini ve işlerin aksamadığını belirten İlhan Esas, bir çok sektörü doğrudan etkileyen inşaat ve yapı sektörünün durmasının büyük sıkıntılara yol açabileceği uyarısında da bulundu.

KALİTEMİZ GÜVENCEDİR

Altın Yapı yetkilisi Esas, önceliklerinin insanlara çok satış yapmak değil, güven duygusunu aşılama olduğunun altını çizerek “Şuan şirketimizde mevcut bütün malzemeler ISO 9001 kalitede belgeli ürünler” dedi.

Merdiven altı işletmeler uyarısı yapan Esas, “Günümüzde birçok sektörde ürün taklitleri yapan merdiven altı işletmeler çoğaldı. Bu inşaat sektöründe de maalesef önemli bir sorun. Bu durumun önüne bir an önce geçilmesi gerekiyor. Burada tüketiciye de büyük görev düşüyor. Malzeme alırken, çalıştıkları firmaların köklü olmasına, ürünlerin gerekli belgelere haiz olduğuna dikkat etmeliler” şeklinde konuştu.

Esas, “Müşterilerimizin konforunu önemsiyoruz. Isparta şehir sınırları içerisinde ücretsiz nakliye hizmetinin yanında, bütün kredi kartlarına vade farksız, komisyonsuz 12 taksit imkanı sunuyoruz” şeklinde bilgi verdi.