USD: 0,00
EURO: 0,00
GBP: 0,00

Bu Zulüm İnsanlık Suçudur!

Bu Zulüm İnsanlık Suçudur!

CHP Isparta İl Başkanlığı dün Kaymakkapı Meydanı’nda düzenlediği kitlesel basın açıklamasında Filistin’de yaşanan insanlık dramını protesto etti. Açıklamada AK Parti hükümeti de eleştirilerden nasibini aldı.

CHP Isparta İl Başkanlığı tarafından Kaymakkapı Meydanı’nda düzenlenen kitlesel basın açıklamasında ABD ve İsrail protesto edildi. CHP Merkez İlçe Sekreteri Erdal İnceayan, yaptığı konuşmada; “Filistin’de yaşananlar büyük bir katliam, bir insanlık dramıdır” dedi.

İnceayan, “ABD ve İsrail’in yanlış politikalarına karşı tüm dünyadan yükselen kınama mesajları somut bir sonuç doğurmamaktadır. Filistin halkının yaşadığı insani dram devam ediyor. AKP’nin yıllardır uyguladığı politikaların İsrail üzerinde hiçbir caydırıcı etkisi olmamaktadır. Ayrıca, iktidar bir yandan ABD’nin Ortadoğu politikalarını kınarken diğer yandan Suriye’nin ABD tarafından bombalanmasına alkış tutmaktadır” ifadelerini kullandı.

 

CHP Merkez İlçe Sekreteri İnceayan, “Bugün Türkiye olarak Filistin halkıyla dayanışmamızı en güçlü şekilde hayata geçirmeliyiz. İsrail katliamcı politikalarını sürdürdüğü ve Filistin topraklarındaki yasadışı yerleşimleri genişlettiği müddetçe uluslararası planda tecrid edilmelidir. Bir kere daha ABD ve İsrail’i güçlü bir şekilde kınıyor, hayatını kaybeden Filistinli kardeşlerimize rahmet diliyoruz” dedi.