USD: 0,00
EURO: 0,00
GBP: 0,00

BU VATAN SİZE MİNNETTAR!

BU VATAN SİZE MİNNETTAR!

 

TSK’nın Afrin’e Zeytin Dalı Harekatı’nda hafta sonu art arda acı haberler geldi. 2’si ATAK helikopterinin düşmesi sonucu, 10’u ise çatışmalarda olmak üzere 12 asker şehit düştü.

Suriye’nin Afrin kentinde yürütülen ‘Zeytin Dalı Harekatı’nda kırıma uğrayan helikopterde 2, çatışmada ise 10 olmak üzere 12 asker şehit oldu. Harekat kapsamında bin 500’e yakın terörist etkisiz hale getirildi.

Hatay’ın Hassa ve Kırıkhan ilçesinin karşına düşen Suriye’nin Mamaluşağı ile Ömeruşağı arasındaki bölgede terör örgütleri PKK/PYD-YPG ve DEAŞ mevzilerinin imha edilmesine yönelik operasyona katılan komando birliği ile bölgeye sızmaya çalışan teröristler arasında çatışma çıktı. Çatışma bölgesine hava desteği vermek için gelen ATAK helikopterinden biri, saat 13.01’de kırıma uğrayıp düştü. Helikopterdeki Kara Pilot Yüzbaşı Mehmet İlker Karaman (32) ile Kara Pilot Üsteğmen Erdem Mut (29) olay yerinde şehit oldu.

 

Teröristlerin tanksavar, roketatar, havan ve ağır silahlarla saldırısı sonucu 1027 rakımlı tepede olarak adlandırılan bölgede devam eden çatışmalarda ise Piyade Astsubay Üstçavuş Hasan Kuş (29) ile uzman çavuşlar Oğuzcan Ekiz (27), Enes Sarıaslan (24), Halis Koca (27), Burak Akalın (28), Serdar Ege (41),Hüseyin Şahin (27), Koray Karaca (25) ve uzman onbaşı Hamza Karacaoğlu (26) şehit oldu.