USD: 5,76
EURO: 6,38
GBP: 7,05

Akşener Isparta’yı Nasıl Etkileyecek?

Akşener Isparta’yı Nasıl Etkileyecek?

 

MHP’de yaşanan yaprak dökümü Isparta konjektörüne nasıl yansıyacak merak konusu. Milletvekili Nuri Okutan’ın partiden ihracının ardından eski vekil Nevzat Korkmaz’da istifa etmişti. Kulislerde ise bazı meclis üyelerinin istifa edeceği konuşuluyor.

 

Milliyetçi Hareket Partisi’nde yaprak dökümü devam ediyor. Uzun yıllar partiye hizmet etmiş milletvekili, Belediye başkanlığı gibi görevlerde bulunmuş bazı isimler MHP’den istifa ettiler. MHP Milletvekili Nuri Okutan’ın partiden ihraç edilmesinden sonra, önceki günde S.Nevzat Korkmaz istifa dilekçesini Isparta il teşkilatına gönderdi. Bu arada Parti kuracağı iddia edilen Akşener’e yakınlığı ile bilinen MHP’nin Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar’da partisinden istifa etti.

Öte yandan siyasi kulislerde de Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Meclisi üyeleri arasında Akşener ekibiyle temas halinde olan isimlerin olduğu ve önümüzdeki günlerde partilerinden istifa edebilecekleri konuşuluyor.

Genel Merkez tarafından kesin ihraç istemi ile disiplin kuruluna sevk edilen ve bu nedenle savunması istenilen Korkmaz, yazdığı istifa dilekçesinde ‘Genel Merkez politikaları nedeniyle MHP içerisinde vatanıma ve milletime hizmet etme imkanı kalmadığını görüyor, yine aynı düsturla “önce ülkem ve milletim diyerek MHP üyeliğinden istifa ediyorum” sözlerine yer verdi.

23 Ağustos tarihli istifaname Noter aracılığı ile muhataplarına gönderildi. Bilindiği üzere 2 dönem Isparta Milletvekilliği yapan ve son yapılan 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde aday gösterilmeyen Korkmaz, Kurultay için imza toplayan grupta yer alarak Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye karşı tavır almıştı. Genel Merkez tarafından kesin ihraç istemi ile disiplin kuruluna sevk edilen Korkmaz, partiden ihraç edilmeden kendisi istifa etmiş oldu.