USD: 0,00
EURO: 0,00
GBP: 0,00

6. Bodrum Uluslararası Optimist Yarışları Başladı

6. Bodrum Uluslararası Optimist Yarışları Başladı

 1. Bodrum Uluslararası Optimist Yarışları, 21 ülkeden sporcuların katıldığı kortej yürüyüşüyle başladı.

Neyzen Tevfik Caddesi’nden başlayıp, Kumbahçe Meydanı’nda sona eren yürüyüşte sporcular, ülke bayraklarını dalgalandırdı.

Eğirdir Belediye Spor Kulübü Yelken Takımı VI. Bodrum Uluslararası Optimist Yarışları’nın Isparta’yı temsil ediyor.

 1. Bodrum Uluslararası Optimist yarışmalarına 21 ülke 96 kulüp 566 optimistçi katılacak.
  Isparta Yelken İl Spor Temsilcisi ve Yelken Antrenörü Şeref Ağartan bu konuda şu bilgileri verdi:
  “VI. Bodrum Uluslararası Optimist Yarışları (BIOR) 11 Mart tarihine kadar devam edecek. B. B. Bodrum Spor Kulübü Yelken Şubesi ev sahipliğinde İçmeler/Bodrum/Muğla’da yapılıyor.
  Yarışmalara 21 ülke 96 kulüp 566 optimistçi katıldı. Yurt dışından Tayland, İsveç, Sırbistan, Rusya, Polonya, Hollanda, Malta, Libya, Yunanistan, Mısır, Bulgaristan, Belçika, Azerbaycan, Ukrayna, Avusturya, Letonya, Litvanya, Umman katılıyor. Eğirdir Belediye Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden yarışlara dört optimistçi ile katıldık. Başkanlığını yaptığım kafilede Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Yelken Antrenörü Ahmet Şahan, Eğirdir Belediye Spor Kulübü Yelken Antrenörü Utku Mehmet Dikmen’in yanı sıra büyükler optimistte İlke Dikmen ve Arif Aslantürk, junior optimistte Aybars Kaya ve Yunus Emre Karagöz bulunmakta.
  Antrenör Ahmet Şahan yarışlara katılan optimistçilerimiz zorlu kış koşullarında da Eğirdir Gölü’nde çalışarak yarışlara hazırlandılar. Bu zorlu yarışlarda yelkencilerimizin deneyim kazanacaklarına inanıyorum. Başarılar diliyorum. Kafilemiz 11 Mart Pazar gecesi Eğirdir’e dönecek” diye konuştu.
  Isparta Yelken İl Spor Temsilcisi ve Yelken Antrenörü Şeref Ağartan yarışlara katılmamıza katkı sağlayan Eğirdir Belediye Başkanı Ömer Şengöl ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek’e teşekkür ediyorum” dedi.